Principy a ochrana soukromí na 4home.cz

4home.cz přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko "Rozumím" souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoliv vypnout v Nastavení soukromí

Jak se v zimě zahřát

08. 12. 2011 | Známe to všichni. S příchodem zimy sice přichází období oslav a vánočních svátků, ale teploty venku začínají klesat k bodu mrazu, zima nám zalézá do všech skulinek i pod čepici, štípe nás na nose a my se těšíme, až se konečně dostaneme domů do tepla. Topení dáme naplno, ale chvíli to trvá, než ze sebe ten krutý mráz dostaneme. Jak se tedy pořádně zahřát? Každý má určitě nějaký ten trik. My vám přinášíme pro inspiraci pár zaručených rad.

Nejrychlejší a jeden z nejspolehlivějších způsobů je nalít si do útrob dobrou teplou tekutinu. Je už na vás, zda sáhnete po čajové klasice v mnoha různých chutích a variantách - můžete si například dopřát lahodu nejen pro tělo, ale i pro duši pohledem na rozvíjející se kvetoucí čaje. Někteří si ovšem raději než čaj dají něco trochu ostřejšího, co prohřeje opravdu důkladně. Pro vás tu máme tipy jak si tradiční recepty trochu ozvláštnit - můžete si například z klasického grogu udělat grog ananasový nebo ze svařeného vína tzv. Burgundský grog.

Ananasový grog

  • ingredience: 0,25 l vody, 5 cl rumu, 150 g cukru, lžička vanilkového cukru, kolečko ananasu.
  • postup přípravy: vodu s rumem, obyčejným a vanilkovým cukrem svařte a přelijte do sklenice přes kolečko ananasu

Burgundský grog ze svařeného vína

  • ingredience: 2 dl červeného vína, 1/2 lžičky citrónové kůry, 2 lžičky moučkového cukru, 2 hřebíčky, šťáva z 1/2 citronu, 1 lžíce koňaku.
  • postup přípravy: víno svařte s citrónovou kůrou, cukrem a hřebíčky. Přes sítko nalijte do poháru, dolijte koňakem a citrónovou šťávou

A jestli se chystáte opět ven do chladného počasí, můžete si trochu toho „zahřívadla" vzít s sebou na cesty v elegantní a nenápadné placatce, v termohrnku a pokud by vám to nestačilo tak klidně i v termosce.

Zázvor

Někdy ovšem samotné zahřátí nestačí. V chladném zimním počasí, kdy jsme více unavení, na nás útočí nachlazení, rýma, bolesti hlavy... Když sami cítíte, že vám není nejlépe a nějaká ta zdravotní komplikace už to na vás zkouší, zkuste se zahřát a zároveň i povzbudit Vaší imunitu. K tomu je v poslední době hojně doporučován zázvor, který bývá označován za přírodní všelék.

zázvor

  • je antibakteriální a protizánětlivý
  • je prevencí proti chřipce a rýmě
  • pomáhá mírnit potíže při chřipce a rýmě
  • uklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy
  • prohřívá
  • podporuje chuť k jídlu
  • usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem
  • snižuje cestovní nevolnost
  • zmírňuje nevolnost při těhotenství
  • zpomaluje některé druhy rakoviny
  • příjemně voní a chutná

Díky svým účinkům působí také preventivně proti nachlazení a pomáhá nastartovat vaši imunitu. Proto se na něj nemusíte obracet, až když se o vás něco pokouší, ale můžete ho užívat pravidelně. V zimním období je nejlepší konzumovat ho ve formě čaje, který opravdu prohřívá. Stačí ho nalít do elegantního hrnečku a relaxovat.

Zázvorový čaj z čerstvého zázvoru

Z oddenku čerstvého zázvoru uřízneme asi 2 cm velký kousek, zbavíme ho slupky a nastrouháme na hrubém struhadle. Přelijeme ho asi 1 litrem vařící vody a necháme 5 minut louhovat. Poté čaj scedíme (vylouhované kousky zázvoru nejsou určeny k požívání!!!), případně si můžeme ulehčit práci tím, že si dáme zázvor před louhováním do čajítka. Čaj dokončíme přidáním šťávy z poloviny citronu a několika lžic medu (cca 2 lžíce, podle chuti). Med je vhodné přidávat do mírně zchladlého čaje, aby se zachovaly jeho léčivé účinky. Pokud si potrpíte na koření, můžete při louhování přidat kousek skořice nebo hřebíček.

Jako u jiných přírodních léčiv samozřejmě platí upozornění na uvážené užívání - lze ho užívat jen s mírou; dětem do dvou let není určen vůbec a lidé s dlouhodobým onemocněním (např.: diabetici) by se mu měli také vyhnout. Upozornění platí též v případě užívání zázvoru během těhotenství.

Nahřívatelné papuče Nahřívatelný medvídek

Teď už jen zbývá vzít hrnek plný teplého nápoje a zachumlat se pořádně do deky, třeba naší beránkové, která vás zaručeně zahřeje. A pokud vám ani tohle nestačí a nejste zastáncem neosobních plastových ohřívacích lahví, pořiďte si k sobě pod deku hřejícího plyšáka a na nohy natáhněte voňavé nahřívací papuče. A pak ať se venku klidně čerti žení!

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechte si ujít novinky a speciální nabídky.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a o všem se dozvíte jako první.

Váš názor nás zajímá!

Zavřít