Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Menu
Petrolejová lucerna 25 cm, červená Petrolejová lucerna 25 cm, červená
Nejpoužívanějšími petrolejovými lampami jsou knotové, plechové typy, které bez obav můžeme použít i zavěsit. Petrolejky jsou odolné a velmi stabilní, proto je lze využít i na větrných či deštivých, vlhkých místech. Petrolejové lampy se skládají z nádrže na petrolej, knotu, skleněného cylindru a popřípadě dalších nejrůznějších pomocných či okrasných částí. Cylindr lampy tvoří komín, který vytváří silný tah. Uvnitř knotové petrolejové lampy vzniká tlak, díky kterému se spodem ke knotu přisává velké množství vzduchu. Ten je vedený plechovým oválným otvorem uprostřed a tvaruje a rozdmýchává tak plamen, aby byl pěkně tenký a plochý.Plnění lampy: Neplňte lampu, pokud tato již hoří. Neplňte lampu v blízkosti jiného zdroje plamene. Pro naplnění lampy odšroubujte krycí hlavici. Lampu naplňte pomocí trychtýře v obchodě běžně dostupným lampovým olejem (parafin). Neplňte více než 3/4 nádržky. Postarejte se o to, aby nebyl žádný olej vylitý. Pokud dojde k vylití, odstraňte olej suchým hadrem ješte před zapálením lampy. Ujistěte se, že se v nádržce nenachází voda. Knot by měl vyčnívat cca 2 mm nad úchytem a musí být vyroben ze 100% bavlny.Zapálení lampy: Počkejte cca 5 - 7 minut, aby knot nasákl olejem. Odstraňte sklo a zapalte knot dlouhou zápalkou. Otočte kolečkem na straně lampy, abyste přesně seřídili výšku plamenu. Plamen nesmí být vyšší než 3 cm! Pokud je plamen příliš vysoký, uhaste plamen. Odstraňte zbytky knotu a zredukujte délku knotu. Poté knot opět zapalte.Uhašení lampy: Točte kolečkem na straně lampy, dokud nezanikne plamen. V žádném případě nehaste plamen vodou!
2,5 3
199

Petrolejová lucerna 25 cm, červená

Petrolejová lucerna 25 cm, červená

Dostupnost: Vyprodáno

PopisNejpoužívanějšími petrolejovými lampami jsou knotové, plechové typy, které bez obav můžeme použít i zavěsit. Petrolejky jsou odolné a velmi stabilní, proto je lze využít i na větrných či deštivých, vlhkých místech. Petrolejové lampy se skládají z nádrže na petrolej, knotu, skleněného cylindru a popřípadě dalších nejrůznějších pomocných či okrasných částí. Cylindr lampy tvoří komín, který vytváří silný tah. Uvnitř knotové petrolejové lampy vzniká tlak, díky kterému se spodem ke knotu přisává velké množství vzduchu. Ten je vedený plechovým oválným otvorem uprostřed a tvaruje a rozdmýchává tak plamen, aby byl pěkně tenký a plochý.
 
Plnění lampy:
 • Neplňte lampu, pokud tato již hoří.
 • Neplňte lampu v blízkosti jiného zdroje plamene.
 • Pro naplnění lampy odšroubujte krycí hlavici.
 • Lampu naplňte pomocí trychtýře v obchodě běžně dostupným lampovým olejem (parafin). Neplňte více než 3/4 nádržky.
 • Postarejte se o to, aby nebyl žádný olej vylitý. Pokud dojde k vylití, odstraňte olej suchým hadrem ješte před zapálením lampy.
 • Ujistěte se, že se v nádržce nenachází voda.
 • Knot by měl vyčnívat cca 2 mm nad úchytem a musí být vyroben ze 100% bavlny.
 
Zapálení lampy:
 • Počkejte cca 5 - 7 minut, aby knot nasákl olejem.
 • Odstraňte sklo a zapalte knot dlouhou zápalkou.
 • Otočte kolečkem na straně lampy, abyste přesně seřídili výšku plamenu. Plamen nesmí být vyšší než 3 cm!
 • Pokud je plamen příliš vysoký, uhaste plamen. Odstraňte zbytky knotu a zredukujte délku knotu. Poté knot opět zapalte.
 
Uhašení lampy:
 • Točte kolečkem na straně lampy, dokud nezanikne plamen.
 • V žádném případě nehaste plamen vodou!
 

Barva: červená
Výška: 25 cm
 595438
Sdílet

Hodnocení

2,5 (3 hodnocení)
33 % zákazníků doporučuje
3 recenze

Dotazy

Tento produkt má 1 dotaz

Chci se zeptat

Uživatelské hodnocení

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů pro obchodní a marketingové účely společnosti 4Home, a.s.

Mohlo by vás zajímat

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechte si ujít novinky a speciální nabídky.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a o všem se dozvíte jako první.

Váš názor nás zajímá!

Zavřít